Introductie Zoho CRM CommandCenter
Via de tool CommandCenter in Zoho CRM kan je een proces volgen en doormeten. Deze tool is niet gebaseerd op klikken op een statusknop, zoals een blauwdruk, maar is gebaseerd op een systeemtrigger. CommandCenter volgt de reis (Journey), van een proces om zo te kunnen analyseren. Dit proces kan een reis zijn door meerdere modules heen.
Verschil met een Blauwdruk / Blueprint
Er is wel overlap met de blauwdruk functionaliteit, echter ook een groot verschil. Het grote verschil is dat het systeem dus bepaalt welke stap er genomen wordt op basis van de configuratie van CommandCenter proces. Niet de user triggert een vervolgstap / actie.
CommandCenter bestaat ook uit 3 onderdelen:
- State = een status in het proces, de naam van elke stap.
- Transation = de conditie die bepaalt of er naar een volgende stap gegaan wordt.
- Automatic actions = De bekende items die je met Zoho CRM kan automatiseren, alleen nu dus niet gebaseerd op een user-actie
Extra’s:
- Op een State kan je deadlines toevoegen binnen een bepaalde State. Zo kan je bij bereiken van die deadline escaleren (berichtje sturen) of een update doen naar een andere State.
- Op een Transition kan je Logs toevoegen.
Rapportage
In de rapportage kan je terugkijken hoeveel records zich waar bevinden in het proces. Tevens zie je de tijd die een record zich gemiddeld in een State bevindt.
Samenvatting
Is deze tool heel nuttig? Het kan zijn nut hebben, echter vind ik bijvoorbeeld een Blauwdruk een stuk belangrijker en effectiever. CommandCenter geeft interessante rapportages. Echter, als je ook daar automation gaat inbouwen heb je weer een plek erbij waar je automation gaat inbouwen (naast Workflows en blauwdrukken), wat het overzicht qua ingebouwde automation niet ten goede komt.
Dit is een Engelse samenvatting die Zoho CRM zelf geeft van de tool: Build, automate and measure the effectiveness of complex business process that involves multiple modules inside Zoho CRM.